Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Poznaniu Archidiecezja Poznańska

WAŻNE!

  
Biuro parafialne:
Od poniedziałku do piątku -
kontakt w zakrystii po mszy św.

oraz telefonicznie: 511 869 454

Różaniec Rodziców za Dzieci

Różaniec Rodziców za Dzieci przy Parafii pw. Ducha Świętego w Poznaniu to wspólnota rodziców świadomych zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież we współczesnym świecie, którzy w trosce o nie podejmują wspólną modlitwę w ich intencji.

Modlitwa jest oparta na formule Żywego Różańca, tworzą ją róże składające się z 20 małżeństw (lub pojedynczych rodziców), z których każde odmawia w intencji swoich dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca. Grupa stanowi małą wspólnotę modlitwy, w tej wspólnocie poszczególne intencje staja się wspólne.

W ten sposób, codziennie za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest cały różaniec. Każde z małżeństw odmawiając swoją dziesiątkę różańca rozważa przypisaną tajemnicę różańcową. Następnie, poczynając od pierwszego dnia miesiąca zmieniamy tajemnicę według porządku w jakim są ułożone w różańcu.

W skrócie:

  • Każde małżeństwo (lub przynajmniej jeden z małżonków) odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą.
  • Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia - to w końcu tylko 3-5 minut czasu.
  • Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci (nawet dorosłych) oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci (tą modlitwą automatycznie objęte są również dzieci chrzestne, dzieci z duchowej adopcji, a także zięciowie i synowe).
  • W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

WAŻNE!

  
Biuro parafialne:
Od poniedziałku do piątku -
kontakt w zakrystii po mszy św.

oraz telefonicznie: 511 869 454

Msze święte

Msze
Niedziele i święta

8.00, 9.30, 11.30, 18.00

Dni powszednie

18.00

Nabożeństwa

Spowiedź

Spowiedź

Codziennie - przed mszą św.
W niedziele - przed msza św.
W I piątek - 15.30 - 18.00

CHORZY:
I czwartek miesiąca - 8.00
I piątek miesiąca - 8.00

Sakramenty